Měřte, abyste si mohli užívat letního koupání

Některé pomůcky, které slouží k úpravě a sledování bazénové vody, jsou naprosto nezbytné a patří k základní výbavě každého majitele zahradního bazénu. A nezáleží na tom, jestli jste majiteli malého dětského bazénu anebo jste si dopřáli komfort v podobě velkého koupaliště. K takovým nezbytnostem, které nesmějí u žádného bazénu chybět, patří tester bazénové vody.
o   Výrobci bazénové chemie doporučují alespoň jednou za čtrnáct dnů zjistit všechny dostupné parametry.
o   Pokud je váš zahradní bazén vystaven většímu zatížení, pak se doporučuje tyto periody zkrátit a udělat test alespoň jednou týdně.
letecký pohled na velký zapuštěný bazén

Sledujte hodnoty pH

Jedním z důležitých parametrů je hodnota pH a koncentrace chloru. Na aktuální hodnotě pH závisí spotřeba a poté i účinnost přípravků bazénové chemie.  Pokud by hodnoty neodpovídaly, pak by mohly tyto přípravky ztratit svou účinnost. Jestliže vaše koupací zařízení disponuje salinizační jednotkou, pak se kontrola jednou týdně přímo doporučuje.
§  Úprava pH v bazénu není žádný složitý proces a docela postačí bazénová chemie, která dá vše do optimálního stavu.
§  Jestliže pro udržování ideálních parametrů bazénové vody používáte přípravky na bázi aktivního chloru, pak je pro vás tím pravým vybavením kombinovaný tester pH a koncentrace chloru.
malé dítě v bazénu s nafukovací hračkou

Nenechte si zkazit vodu a tím i léto

Častým problémem v tomto ohledu bývá vysoká hodnota pH. Tento parametr se zvyšuje ve chvíli, kdy na vaše koupaliště zaútočí zelené nebo hnědé řasy.
o   V tento okamžik je nutné okamžitě zakročit a vhodnými přípravky dát vše opět do pořádku.
–         Jinak by hrozilo nevratné pokažení vody.
–         Což by nám mohlo pro celou sezónu znemožnit koupání.
V suchém letním období je většinou už zakázáno napouštět zahradní bazény. A to by byla přeci velká škoda a rozhodně to není hezká představa.
§  Dívat se celé léto na prázdný bazén.

4.5/5 - (2 votes)