Investovat do sebe = nejlepší investice?

Pod investicí si každý představí podíly ve společnostech, miliónové částky a taky závratné částky na šecích a jejich dramatické podepisování. Zas tak zářná realita to není, co si ale spousta lidí neuvědomuje, tak možná by pro začátek stačilo, kdyby spousta těchto lidí investovala do sebe. Co to vlastně je, investovat do sebe? To se spousta lidí ptá, byť jisté investice podnikají skoro každý den. Pokud jdete nakoupit do obchodu, investujete do sebe. A podle toho, jak dobře investujete, se vám tělo odvděčí, buď zadobře či špatně. Pokud dlouhodobě kupujete ty nejlevnější salámy, sýr jste viděli leda tak tavený a máte rádi bílé pečivo, tak se připravte na to, že tato investice bude spíše něco, co se budete snažit zvrátit vaše poslední dny v životě tunou léků – i to je investice.
červená šipka

Proč je důležité vybírat si, kam dám peníze

Valná většina lidí mylně žije v tom domnění, že se to všechno tak nějak vyřeší. Nepřemýšlí nad tím, za co utrácejí peníze a jestli z toho mají skutečně plný požitek. Spočítejte si, kolik jste investovali za celý život do cigaret – řekněme, že krabička se pohybuje v průměru 75 korun za posledních 40 let. Každý týden vykouříte tak dvě krabičky, abychom zase nepřeháněli a kouříte často, nikdy jste se nesnažili přestat a vydrželo vám to až dodneška. Vyjde vám, že jste již utratili 288 000 korun jenom za kuřivo. Zdá se to být jako malá částka, ale pouze za předpokladu, že vykouříte MAX. 2 krabičky týdně a cena se pohybuje okolo 75 korun. Pokud si vykouříte klidně i krabičku denně, tak vám náklady za posledních 40 let vzrostou na jeden milión a osm set korun. A to je pouze částka, kterou jste investovali do vaší nikotinové závislosti.
čtení novin

Přemýšlet a zpochybňovat

Jakmile si uvědomíte, že vlastně každá pětikoruna je taková investice do vás, možná si přece jenom rozmyslíte, za co utrácíte. Proč neutratit ten milion a něco za dovolenou? Pokud by nějaká malá dovolená jen pro vás stála čtrnáct tisíc, tak byste mohli za těch 40 let vyjet přesně sedmdesát jedna tisíckrát. To už je na procestování Evropy křížem krážem!