Kustovnice čínská – spousta vitamínů a minerálů v červených plodech

Ujíždíte na nejrůznějších superpotravinách, která přinesou vašemu zdraví spoustu benefitů? Pak by ve vašem jídelníčku neměla chybět superpotravina s názvem goji neboli kustovnice čínská. V čínské medicíně bývá označován také jako červený diamant a jejich účinků využívají Číňané již více než 2000 let. A je tomu tak právem, kustovnice je totiž klenotem mezi superpotravinami.
kustovnice čínská
Důvodů, proč jíst kustovnici je hned několik
Tento zázrak v podobě plodů goji obsahuje spoustu pro tělo cenných látek. Toto ovoce je bohaté na vitamíny, minerály a stopové prvky. Obsahuje 18 druhů aminokyselin a 21 stopových prvků, například železo, fosfor nebo vápník. Má vysoký obsah vitamínu C a E, vitamínů skupiny B. Pravidelnou konzumaci těchto nasládlých červených plodů posílíte váš imunitní systém a zpomalíte proces stárnutí.
kaše s goji
Pokud vás trápí vysoký tlak, tak i v tomto ohledu vám může užívání kustovnice pomoci. Dále také pročišťuje organismus od škodlivých látek, zlepšuje zrak a má pozitivní účinky na tvorbu červených krvinek. Na muže také údajně kustovnice působí jako afrodiziakum. Výčet účinků na lidské zdraví je ovšem ještě mnohem delší. Za zmínku také stojí pozitivní účinky na paměť a zlepšení mozkové činnosti. Chrání také před škodlivým ultrafialovým zářením.
Spousta možností, jak kustovnici čínskou můžete konzumovat
Kustovnice má příjemnou nasládlou chuť. Můžete ji jednoduše konzumovat jen tak nebo si ji můžete přidat do vašich oblíbených jídel, jako například do müsli, kaší, smoothie nápojů, jogurtu a podobně. Stačí jen hrst těchto červených plodů denně a dodáte vašemu tělu hotovou bombu plnou vitamínů a minerálů.
Dopřávejte si pravidelně tuto vitamínovou bombu, která utuží vaše zdraví. Bez obav můžete kustovnici v omezeném množství nabídnout i dětem, které si ji pro svoji nasládlou chuť oblíbí.