Italská kultura

Kultura samotné Itálie začala již megalitickými a v neposlední řadě také antickými památkami. Jestli je něco, co určitě stojí za zmínění, pak je to Koloseum nebo Forum Romanum. Nikoho určitě nepřekvapí, že Itálie byla kolébkou renesance a později také baroka. Nejen italské stavitelství, sochařství nebo také malířství se řadí mezi světovou špičku. Možná to je také důvodem, proč má samotná Itálie nejvíce možných památek, které se řadí na seznam UNESCO. Mezi nejznámější velikány patří osobnosti, jako je například Leonardo da Vinci, Michelangelo nebo Bernini. Z literatury je to poté Giovanni Boccaccio nebo Petrarcha.
historické centrum
Z Itálie navíc pochází velká spousta fyziků či matematiků.
Máte rádi hudbu? Pak jistě víte, že klavír a housle zde vznikly jako symfonie či opera. Ve 20. století se velmi rozšířil jazz. Co se týká hudby moderní, setkat se můžeme se styly, jako je disco, pop nebo taneční hudba.
Řím byl vždy součástí evropské kultury a to tou významnou. Její vývoj navíc ovlivnil i několik staletí. Itálie je považována za kolébku moderní ekonomie. Jestli je něco, na co u Italů narazíte, pak je to temperament.
Co se týká obyvatelstva, pak zde žije okolo 65 miliónů lidí. Jen okolo 3 miliónů žije v Římě.
Úředním jazykem je italština. Ne všichni ale tímto jazykem hovoří. Má totiž spoustu různých dialektů. V oblastech, které jsou na severu, se setkáte s francouzštinou, němčinou ale i slovinštinou.
Jestli je něco, čeho nejsou Italové fanoušky, pak jsou to cizí jazyky a to i přesto, že se na školách vyučuje anglický jazyk.
cinque terre itálie
Za Italskou jedničku by se dal považovat fotbal. Kromě toho ale také košíková či volejbal. Ve všech těchto sportech je Itálie úspěšná a to i na mezinárodních soutěžích. Co se týká sportů individuálních, do vedení se dostává cyklistika nebo tenis.
Jedná se také o domov závodních aut, jako je například Lamborghini, Ferrari nebo Porsche.