Největší výhody klíčků, o které nesmíte přijít

Jako děti jste jistě brali hrách nebo čočku, dali je do vatičky a pozorovali, jak rostou. Tohle ovšem vůbec není zábava jen pro děti a dospělí z toho můžou hodně těžit. Tato zázračná surovina totiž patří mezi ty, které nejsou jen na ozdobu a rozhodně se vyplatí je vyzkoušet. Co ale patří mezi největší pozitiva, ze kterých můžete těžit a těšit se na ně?fazole adzuki v dlani

  1. Obsahují mnoho vitamínů.
  2. Existuje široká paleta možností.
  3. Můžete si je snadno vypěstovat doma.

Vitamíny, minerály a mnoho dalšího

Trochu se nad tím zamyslíme. Semeno je zdrojem nového života a energie nové rostliny. A když ho necháte trochu povyrůst, může se pro vás stát tím samým. Jedná se o jedinečný a naprosto zdravý způsob, jak si dodat energii a doplnit tělu vitamíny, proteiny, antioxidanty i minerály. Stejně dobře funguje také jako detoxikační prostředek a na rozdíl od běžných luštěnin vůbec nenadýmá.

Vybírat máte skutečně z čeho

Volit můžete obrovské množství luštěnin, ale i řeřichu, ředkvičky či slunečnicová semínka. Ve většina případů se ovšem používá hrách, čočka a cizrna. Mezi méně známé, ale o to lepší patří fazole mungo, vojtěška nebo klíčky fazole adzuki od Naklíčeno. Tam najdete snadno vše potřebné, a to včetně nádob na jejich pěstování.

V pohodlí domova

Vždy máte možnost si v obchodě snadno zakoupit krabičku s již hotovým produktem. To je sice jednoduché, ale také dražší a tolik si to neužijete. Místo toho se můžete pustit do domácího pěstování a pozorování, ideálně s pomocí speciálních misek a sklenic.klíčky slunečnice

V případě luštěnin proces trvá zhruba tři dny. V první řadě je namočte do vody na čtyři až dvanáct hodin. Tu poté slijte a semena udržujte v přiměřené vlhkosti. Dvakrát až třikrát denně je osprchujte, to bude bohatě stačit. Zrnka běžně seženete v prodejně se zdravou výživou, anebo ve zmíněném Naklíčeno. Tam máte vše na jednom místě a můžete si snadno vybrat z domova.