Jsou bankovní půjčky skutečně tak výhodné?

Tíživá finanční situace může čas od času zastihnout každého z nás? V takovém případě řada z nás míří do banky, pokud tedy nemá nějaký větší finanční obnos schovaný doma pod matrací. Jenže je skutečně půjčka od vaší banky tou nejvýhodnější? Máme pro vás hned několik důvodů, které vás přesvědčí, že v některých situacích je naopak lepší dát přednost nebankovnímu poskytovateli. Nebankovní půjčku totiž mnohdy sjednáte rychleji, snáze a bez zbytečného papírování.

  • Nebankovní půjčku snadno zařídíte i online

kreditní karty

Zvláště v této době se vyplatí, pokud můžeme spoustu věcí vyřešit online formou. Spousta bank však svým klientům neumožňuje sjednat půjčku online. Pokud tedy nad nějakým druhem úvěru uvažují, s největší pravděpodobností se budou muset na pobočku vydat osobně. Nebankovní společnosti však k úvěrům přistupují poněkud rozdílně. Většinou je totiž sjednáte online v pohodlí vašeho domova. Často si vystačíte pouze s připojením na internet. Vyplníte žádost, přiložíte oskenované dokumenty a pak už čekáte na schválení. Celý proces zabere několik málo minut a už druhý den mžete mít peníze na účtu.

  • Benevolentnější podmínky pro každého

Zatímco v bankovních domech přistupují ke každé žádosti individuálně, nebankovní sektor funguje přes automatický schvalovací proces. I díky tomu jsou nebankovní společnosti ke svým žadatelům benevolentnější.

rodinné finance

Pokud jste v minulosti nemohli dostát svým závazkům, s největší pravděpodobností se vaše údaje objevují v některých z registrech dlužníků. Řada bank bere tuto skutečnost v potaz a na takové žadatele pohlíží jako na nedůvěryhodné. Spousta nebankovních společností však do registrů dlužníků vůbec nenahlíží nebo negativní záznam neberou jako důvod k zamítnutí žádosti o úvěr. Nebankovní hypotéka bez registru je tak jednou z možností, jak si splnit sen o vlastním bydlení i v případě, kdy za vámi banka zavře dveře.