Prosím, prosím já chci zvířátko. Odolat či neodolat dětským očím?

Dětská očička

Málo komu z nás se to vyhne. Děti dorostou do určitého věku a žadoní o domácí zvířátko, protože Klárka i Pepíček ze třídy zvířátko mají. Děti na vás koukají svýma kouzelnýma očima, slibují, žadoní. A my zvažujeme pro a proti pořízení domácího mazlíčka. Tedy za předpokladu, že nikdo ze členů rodiny nemá alergii na zvířecí srst. I když i to se dá „obejít“, protože existují zvířátka bez srsti, například skinny morčátka či hypoalergenní pejsci. Konečné rozhodnutí bude ale na vás, stejně jako zodpovědnost.

Na co si dát pozor

Při rozhodování berte v potaz také povahu vašeho dítěte. Pokud například plánujete pořízení pejska, vyzkoušejte své děti nanečisto.

děti_a_zvíře

Ráno je vzbuďte o půl hodiny dříve a pošlete je ven, jakoby šli psa venčit. Večer než půjdou spát, vyšlete je znovu ven na procházku s imaginárním pejskem. Pár dní to praktikujte a uvidíte, jak si dítě povede. Pokud vytrvá, zvířátko můžete pořídit. To samé můžete trénovat s čištěním klece a krmením pro králíka či křečka. Berte v úvahu i věk dítěte a zvířátko vyberte tak, aby se o něj zvládlo postarat a neublížilo mu jen proto, že třeba ještě nemá úplně rozum.

A jaký mazlíček je ideální?

Ideální mazlíček neexistuje. Někomu vyhovují procházky s pejskem, někomu zase přitulení se kočičky a někomu pozorování aktivního křečka. Jen pozor, některá malá zvířátka žijí poměrně krátkou dobu, u křečka jsou to asi jen dva roky.

malé_morče

Naopak například osmák degu, což je druh veverky původem z Ameriky, žije až deset let. V zajetí tedy zpravidla sedm. Je to denní živočich, takže v noci spí. Umí běhat v kolotoči, miluje různé atrakce a dá se naučit čistotě. Velice rád se proběhne i po pokoji a nalákáte ho buď na lískový oříšek nebo sušený banán Nakliceno.cz. Tyto dobroty veverky milují. Pořizující cena se pohybuje okolo sto koruny a klec můžete klidně vyrobit svépomocí. Mnoho krásných zážitků s novým členem domácnosti.