K čemu se hodí při čištění bazénu teleskopická tyč

Dnes najdeme bazén prakticky na každé zahradě. A není divu, koneckonců jen máloco je lepší pocit, než se v horkém letním dni ponořit do chladivé, osvěžující vody. Navíc zde, na rozdíl od veřejných koupališť, máme soukromí a nemusíme se bát, že se zde pro velký počet lidí nebudeme moci ani hnout.

Ovšem aby voda vydržela průzračně čistá po celou sezónu, je potřeba se o ni správně starat. Jedná se o nikdy nekončící boj jak s napadanými nečistotami, tak s řasami a sinicemi. A pokud údržbu zanedbáme, můžeme počítat s tím, že voda brzy přestane být vhodná ke koupání.

bazen2

Naštěstí máme řadu pomocníků, kteří nám tento nelehký úkol usnadňují. Těmi asi nejznámějšími jsou filtrační zařízení či síťka na vybírání, avšak nejsou zdaleka jediné. Máme i jiné, méně známé nástroje, které můžeme využít.

Jedním z nich je teleskopická tyč. Ačkoliv je spíše známá jako úklidový pomocník v domácnosti, neztratí se ani u bazénu. Jak nám tedy může pomoci?

Nejprve si řekněme, co to vlastně teleskopická tyč je. V zásadě je to tyč složená z několika dílů, které do sebe zapadají. V případě potřeby však jdou roztáhnout a tím se znatelně zvýší i její délka. Hlavním účelem je pomoci nám dosáhnout na místa, kam bychom se jinak nedostali. A jak to souvisí s bazénem?

bazen10

Pokud máte bazén větších rozměrů, jistě víte, že není zrovna snadné vybírat síťkou nečistoty z prostředku hladiny. Pokud jste menší postavy, pak tam nejspíš možná ani nedosáhnete. A zde nám právě tyto tyče pomohou k tomu, abychom vybrali nečistoty z celé plochy hladiny.

Na podobný problém narazíme i ve chvíli, kdy používáme bazénový vysavač. Ani ten obvykle nedosáhne do středu bazénu. Tedy pokud na něj nenasadíme teleskopickou tyč, kterou můžeme prodloužit a zvýšit tak svůj dosah, aniž bychom museli do vody, čímž bychom nečistoty na dně zvířili.

Jak je vidět, jedná se o skutečně všestranné zařízení, které nám pomůže nejen v domácnosti. Rozhodně se do něj vyplatí investovat.