Jak se poprat s neskutečnými vedry?

V zimě se těšíte na léto a v létě naopak na zimu? Popíšeme vám několik situací, které se vám mohou přihodit, pokud si během léta nedáte pozor.

Máte radost, že přichází léto. Myslíte na teplo, plavky, dlouhé večerní tropické noci, koktejly, párty a zábavu každý den? Věřte nám, že my také. Jenže občas se vyplatí různá „preventivní opatření“, aby počátek horkého léta nezačal v nemocnici.
západ slunce na pláži

Dostatek tekutin

Ne nadarmo slyšíte v televizi, rádiích, ale i od babiček, abyste vypili dostatečné množství tekutin. Paradoxně zrovna v létě bývá evidováno více zánětů ledvin než v zimních obdobích. Jak je toto možné?

Nedostatek tekutin pozastavuje činnost ledvin, ledviny nepracují a případné bakterie se začnou okamžitě a v obrovském množství množit. Tudíž dbejte na dostatečné vypití tekutin nejen kvůli hydrataci, ale i pro vlastní dobro. Přestane vás bolet hlava, tělo bude stále plné energie a bude schopno se dobře bránit mnoha bakteriím.
květina na slunci

Nemusíte být vždy sexy

Je venku obrovský „pařák“ a vás to láká vzít si kraťasy a tílko? Toužíte se krásně opálit, zapomínáte na opalovací krém, jelikož netrpíte na úpaly a skvěle se opalujete? Dávejte si na takovéto lehkomyslné chování pozor. Zahráváte si se svým zdravím, aniž byste si to uvědomovali. Nepřiměřené opalování poškozuje DNA a i po pár spáleních se vystavujete riziku rakoviny kůže.
dívka a sklenice

Všeho s mírou

Samozřejmostí pro letní radovánky je alkohol a různé druhy drog či adrenalinových sportů. Jak je často řečeno – všeho s mírou. V parných létech buďte obezřetní na množství konzumace alkoholu. V takovýchto vedrech se alkohol do těla vstřebává nesmírně rychle. Takže často stačí i jedno malé pivo a cítíte se v náramně dobré náladě.

Buďte obezřetní, abyste si nezadělali na zbytečné problémy, avšak vám nezakazujeme bavit se. Naopak. Dopřejte si letní radovánky, zároveň to nepřežeňte!