Nenechte si v kinech ujít Masaryka

Film Masaryk pojednává o osobě Jana Masaryka, o kterém se traduje, že byl složitým mužem, v komplikované době, děj se odehrává v letech 1937-1939, kdy Masaryk bojuje o záchranu Československa před nacistickým Německem. Film není však jen o tomhle, Masaryk se snaží ve filmu vyrovnat se svou bohémskou povahou, s náklonností ke kokainu i se svou psychickou poruchou (trpí formou schizofrenie – hebefrenií, ta se projevuje chováním, které připomíná pubertální osobu).

kino
Důležitým faktem, proč zvolit právě tento film, je také představitel hlavní role, Masaryka hraje sice český herec, ale známý i ve světě – KAREL RODEN. Nesmíme také opomenout např. Oldřicha Kaisera, který hraje Edvarda Beneše.
O něm je známo, že dokáže zahrát snad každou roli, jaký je ve skutečnosti náš slavný herec?

Na veřejnosti ho uvidíte spíše uzavřeného, s novináři mluví málokdy, přesto ve svých hereckých rolích exceluje, jako jeden z mála českých herců prorazil i v Hollywoodu.

V mládí, jak sám prohlašuje, se prý nenudil, vyváděl lumpárny, asi jako většina chlapců v tom věku, potom odešel studovat do Bechyně na střední keramickou školu, jenže to už jeho srdce prahlo po herectví, přijali ho ke studiu na DAMU, a zrovna v jeho ročníku byly i takové hvězdy, jako třeba Jitka Asterová, Eva Holubová a také Ivana Chýlková, která se později stala jeho partnerkou.
Když dokončil školu, začínal nejdřív v Divadle na Vinohradech, první herecká příležitost se mu naskytla v druhém díle „Básníků“, o tři roky později i v jejich dalším pokračování. Největší zlom v jeho herecké kariéře přišel s filmem Čas sluhů, kde si zahrál s Ivanou Chýlkovou.

Po pádu komunistického režimu se mu otevřel filmový svět i ve světě, na zhruba jeden rok i odcestoval do Anglie, jen se mu mezitím vzdálila přítelkyně Ivana Chýlková, která našla zalíbení v Janu Krausovi. Karel Roden se později „dal dohromady“ s jeho bývalou manželkou Janou, a žili spolu nějakou dobu všichni společně.

projektor

Je schopný vydržet i extrémní fyzickou a časovou zátěž, třeba v roce 2007 natáčel zároveň u nás Bestiář, na Slovensku Bathory, ve Francii Prázdniny pana Beana, a k tomu měl ještě závazky v divadle.

Sám o sobě tvrdí, že není herec v pravém slova smyslu, že neumí předstírat, podle jeho slov prý musí roli pochopit a musí to do něj „vniknout“.