​​​​​​​Koupě vlastního bydlení

Není to snadné

Každý člověk potřebuje peníze na to, aby měl z čeho žít. Když si vezmeme základní výdaje, tak do nich musíme zařadit bydlení, jídlo, energie, nějakou tu zábavu, oblečení, hygienické potřeby a tak dále. Rozebereme si bydlení, protože to tvoří opravdu dost začnou část našich výdajů. Dost náročné to mají mladí lidé, protože jistě se chtějí odstěhovat od rodičů. Zde naštvaná zlom, kdy musí řešit finance ohledně bydlení. Ze začátku mnohdy začínají v nájmu, protože na baletní vlastní nejsou prostředky.

prodej domu

Zde je nevýhodou, že každý měsíc platíme někomu cizímu dost velkou částku a stejně to bude stále nemovitost někoho cizího. Také bychom si měli dát pozor na smlouvou, aby pro nás nebyla nevýhodná a majitel nás třeba nemohl vystěhovat ze dne na den. Klidně ji nechte zkontrolovat od někoho, kdo tomu rozumí, protože si tak můžeme vyhnout problémům v budoucnu. Dobře si před podpisem rozmyslete, jestli je to bydlení, které chcete.

Vlastní je vlastní

Nejlepší situace je, když máme už vlastní bydlení a nejsme zatíženi splácením, protože naše měsíční výdaje o dost klesnou a máme jistotu, že nemovitost či bytová jednotka je naše, takže si v ní můžeme dělat co chceme a máma jistotu, že nás nebudou trápit starosti jako neprodloužení smlouvy. Jen málo lidí má tolik financí, aby mohli jít a zaplatit celou částku nemovitosti, kterou si chtějí pořídit. Proto existují hypotéky, akorát musíme myslet na to, že ji budeme splácet třeba několik desítek let.

modrý dům

Problém je u lidí, kteří mají třeba nějaký ten záznam v rejstříku, že nespláceli a podobně. Když před Vám banka zavře dveře, tak svůj sen o bydlení rozhodně nevzdávejte, protože nebankovní hypotéka má mírnější pravidla. Pro klienty s nějakým tím záznamem mají řešení, kdy dostanou o něco vyšší úrok, ale peníze jim samozřejmě budou vyplaceny, takže je to cesta, jak mít vlastní bydlení během dohledné době a následně si jej v klidu splácet.