Sáčky a jejich praktické mnohostranné využití – vyberte si ty správné!

Sáčky každý používá denně, ať už v domácnosti nebo v obchodech, kdy do nich ukládáme ovoce, zeleninu nebo pečivo. Mikrotenové sáčky jsou ale velmi tenké.

Sáčky a jejich praktické mnohostranné využití – vyberte si ty správné!

Běžné mikrotenové sáčky jsou součástí našich životů, v obchodech po nich saháme, když nakupujeme váženou zeleninu nebo ovoce, slouží také na nebalené pečivo, doma se hodí pro balení svačin a podobně. Tyto sáčky jsou ale vyráběny z dost tenkého a neodolného materiálu, proto je většina lidí zvyklá je po jednom použití zase vyhodit. Tím stoupá spotřeba sáčků na maximální hodnoty, což není úplně vhodné zejména pro naši planetu, které tím dáváme zabrat. Přitom existují sáčky, které lze používat opakovaně.

pexels-photo-7152249

Zavřít a otevřít

Zip sáčky jsou ale v mnoha ohledech praktičtější a rozhodně nemusí sloužit pouze na jedno použití. A v čem jsou jiné? Vyráběny jsou z odolnějšího a hlavně pevnějšího materiálu, díky tomu, že se dají opakovaně uzavírat, se jejich využití ještě násobí. Pevné uzavření sáčku umožňuje snadnou manipulaci i se sypkými materiály, drobnými součástkami a podobně. Uzavíratelné sáčky zaručí i ochranu uložených věcí, jsou totiž voděodolné, ochrání obsah proti špíně a dalším okolním vlivům, klidně do nich můžete dát i potraviny, hodí se pak i k uložení ostatních praktických věcí v domácnosti.

Jsou k dostání v mnoha velikostech, od nejmenších, které mohou sloužit na drobnosti až po ty větší, do kterých pak už uložíte v podstatě cokoliv, klidně i oblečení, textilie, dokumenty, tiskopisy, časopisy, fotografie nebo dětské hračky, které se snadno mohou poztrácet. A právě díky tomu, že se dají uzavírat, klidně pojmou i sypké věci, třeba například usušené bylinky na čaj.

pexels-photo-3850586

Nevyhazujte to!

Globálním problémem je znečišťování planety a její zatěžování plasty. Jistě, pokud je to možné, vždy bychom místo sáčků z plastů měli sáhnout raději po papírových nebo plátěných obalech, které se lépe dají recyklovat. U sáčků ale můžeme volit variantu uzavíratelných a pevných sáčků, které se dají alespoň využívat opakovaně, tím se výrazně sníží spotřeba sáčků v domácnosti a ve výsledku je ušetřena nejen planeta ale i domácí rozpočet.

Zkuste i vy pro to něco udělat a nevyhazujte do koše to, co se dá ještě využít.