S vyřízením pracovního úrazu byste neměli otálet

Může se to stát každému. Když se to stane, musí se to neprodleně nahlásit, než bude pozdě. Řeč je o pracovním úrazu, který je v našich končinách poměrně běžný. Lidé se s ním vypořádají vždy po svém, a to buď formou nějakého odškodnění nebo zkrátka tím, že nikomu nic neřeknou. Ať už je vaše situace jakákoliv, měli byste si uvědomit to, že zaměstnavatel má vždy možnost odškodnit vás, pokud se vám při práci něco stane. Je přitom poměrně lhostejné, zdali šlo o vaši vinu nebo o vinu nějakého technického problému, za který jste vy primárně nemohli.
bota nad slupkou

Vyřešte vše dříve, než bude pozdě

Abyste nemuseli řešit nepříjemnosti, které plynou z toho, když se nikomu o svém problému nezmíníte, pak je dobré vše řešit dostatečně brzo. Stane se vám například něco s prstem, který vás zpočátku vůbec nebolí, měli byste alespoň svému nadřízenému oznámit, že se něco stalo. Pokud by se totiž váš pracovní úraz nějakým způsobem zhoršil, a to například zanícením a dalšími problémy, již by bylo pozdě na to cokoliv řešit. Proto je dobré, byť se sebemenší hloupostí, vždy jít za někým, kdo dokáže sepsat záznam. Někdy totiž ze zdánlivě banálních úrazů může vzniknout něco většího, což následně lze řešit jen velmi stěží.
dělníci s řezačkou

Obraťte se na ty správné

Abyste nemuseli řešit všechno svépomocí, máte ve svém zaměstnání vždy někoho, kdo je vám v této oblasti na blízku. Když se však snažíte všechno vyřešit s osobou, která vám není nikterak nápomocná, pak je na čase využít externí pomoc. Příkladem může být nějaká poradna, která se těmito činnostmi zabývá. Pro vás to bude znamenat podporu, kterou v této oblasti můžete získat, a to například tehdy, když nejste spokojení s tím, jaké jste dostali za svůj pracovní úraz odškodnění. Jsou však i jiné problémy, které při vyřizování této věci mohou nastat:
Velmi dlouhá doba vyřizování
Nevyplacení odškodné částky