Neopakujte stejné chyby z minulosti

Celý život pořádáme určitá rozhodnutí, https://www.eru.cz/-/vkp_cr_poze_2018 přemýšlíme od rána do večera, jak si život zpříjemnit pěknými chvilkami, prožít situace bez komplikací. Takové zamýšlení nám může způsobit negativní myšlenkové pochody, které vedou k podnikání něčeho, co nám poté nevyjde a ocitneme se v nervozitě, nejistotě či zklamání.
hodiny a hlava

Od konce mládežnického věku zažíváme spoustu vztahů, ať už těch vážných nebo milostných. Na své partnery z minulosti vzpomínáme ve špatném i v hezkém, téměř vždy si ale uvědomuje své chyby, které jsme dělali nebo naopak partner dělal nám a snažíme se jich do budoucna vyvarovat. Ne vždy se nám to ale povede, často takové odhodlání sdělíme pouze svým kamarádkám nebo svému nitru. Pokud nějakou dívku přitahují drsní hajzlíci, nic s tím neudělá a může jednoduše zažít stejná zklamání jako doposud.
červeně označené chyby

Učíme se každý den. Nejenom v mladých letech, kdy jsme navštěvovali školu, většina z nás sice do školy chodila nerada, přesto učitelé spoustu věcí do života naučili, i když nějaké vědomosti v životě člověk nepotřebuje. Při prohlídnutí oznámkovaného testu hledáme chyby, abychom se jim v příští prověrce vyvarovali, někdy to ale není moc jednoduché, určitá slova v češtině, určité překlady do angličtiny a další vědomosti například z přírodních věd máme zafixovaných v nesprávné formě po delší dobu a jen tak povědomě nenapíšeme odpověď správně.

Jiné chyby naopak přijdou samy od sebe, aniž bychom chtěli. Nebo nám je způsobí někdo jiný, nešťastně se zamilujeme, nepochopíme humor od kamaráda a uděláme hloupost, jindy důvěřujeme nevěrohodným zdrojům na internetu, jak se popasovat s nějakou věcí a lehce ji rozbijeme, popřípadě se nám nepovede určitý pokrm. Každý jedinec stojí sám za sebe a má důvěřovat hlavně svému rozhodování, co je pro něj nejlepší. Existuje sice nějaká etika a morálka v chování a lidské společnosti, má se ale za to, že to, co zákon nezakazuje, tak povoluje.

Neopakujte stejné chyby z minulosti
4.5 (90%)4