Neopakujte stejné chyby z minulosti

Celý život pořádáme určitá rozhodnutí, přemýšlíme od rána do večera, jak si život zpříjemnit pěknými chvilkami, prožít situace bez komplikací. Takové zamýšlení nám může způsobit negativní myšlenkové pochody, které vedou k podnikání něčeho, co nám poté nevyjde a ocitneme se v nervozitě, nejistotě či zklamání.
hodiny a hlava

Od konce mládežnického věku zažíváme spoustu vztahů, ať už těch vážných nebo milostných. Na své partnery z minulosti vzpomínáme ve špatném i v hezkém, téměř vždy si ale uvědomuje své chyby, které jsme dělali nebo naopak partner dělal nám a snažíme se jich do budoucna vyvarovat. Ne vždy se nám to ale povede, často takové odhodlání sdělíme pouze svým kamarádkám nebo svému nitru. Pokud nějakou dívku přitahují drsní hajzlíci, nic s tím neudělá a může jednoduše zažít stejná zklamání jako doposud.
červeně označené chyby

Učíme se každý den. Nejenom v mladých letech, kdy jsme navštěvovali školu, většina z nás sice do školy chodila nerada, přesto učitelé spoustu věcí do života naučili, i když nějaké vědomosti v životě člověk nepotřebuje. Při prohlídnutí oznámkovaného testu hledáme chyby, abychom se jim v příští prověrce vyvarovali, někdy to ale není moc jednoduché, určitá slova v češtině, určité překlady do angličtiny a další vědomosti například z přírodních věd máme zafixovaných v nesprávné formě po delší dobu a jen tak povědomě nenapíšeme odpověď správně.

Jiné chyby naopak přijdou samy od sebe, aniž bychom chtěli. Nebo nám je způsobí někdo jiný, nešťastně se zamilujeme, nepochopíme humor od kamaráda a uděláme hloupost, jindy důvěřujeme nevěrohodným zdrojům na internetu, jak se popasovat s nějakou věcí a lehce ji rozbijeme, popřípadě se nám nepovede určitý pokrm. Každý jedinec stojí sám za sebe a má důvěřovat hlavně svému rozhodování, co je pro něj nejlepší. Existuje sice nějaká etika a morálka v chování a lidské společnosti, má se ale za to, že to, co zákon nezakazuje, tak povoluje.