Kostarika: ve vnitrozemí vás čeká panenský ráj

Je jedna věc letět do Karibiku, abyste si zde mohli odpočinout na plážích, nejspíš se nechat zlákat k potápění nebo šnorchlování a pravděpodobně e vydat na okolní menší ostrůvky na jednodenní výlety. Tahle dovolená je zaměřená trošku jinak, ačkoli vás zveme na Karibský ostrov Kostariku.
Ovšem dnes nejsou naším hlavním záměrem pláže, nýbrž vnitrozemí. Kostarický národní park Tortuguero je neuvěřitelné místo, kde se nachází nejvíce druhů rostlin a živočichů v celém Karibiku.

1.       K tomuto parku nevedou pozemní silnice – to znamená, že se musíte nalodit na bárku nebo výletní loď a k branám parku se nechat odvézt. Pamatujte, že v celém parku nejsou asfaltky, takže se budete muset brodit, přeskakovat a podlézat. Proto mějte na park dostatečně dlouhý čas.
2.       Už po cestě lodí uvidíte nádhernou přírodu, například velké liány ze stromů, a také několik živočichů, jako je například leguán. Uslyšíte zde vřešťany a možná spatříte i mravenečníka.

3.       Tento park je zcela odstřihnutý od civilizace. Je tu jenom pá domků s původním obyvatelstvem, kteří jsou na turisty připraveni, většina z nich dělá v parku průvodce.

4.       Nezapomeňte, že tyto vody jsou velice nebezpečné. Zatímco v mořích okolo Kostariky se to hemží žraloky, v řekách, včetně těch, které protínají Tortuguero, zase číhají krokodýlové. Ale nebojte se. Ani jeden z těchto predátorů není člověku až tak nebezpečný, jako jsou vodní víry.
5.       Můžete se ubytovat na pláži. Využívat moře ke koupání a také stezky přilehlého parku k procházkám. Tím si tak trochu ozvláštníte svou dovolenou.

Noční prohlídka džunglí

Kdo by se nechtěl podívat do divočiny v noci? Můžete pozorovat netopýry, hroznýše, lenochody, i noční dravce – ovšem jedině s průvodcem, džungle je nebezpečná. Nezapomeňte si přibalit pláštěnku, prší zde krátce, ovšem prudce, a to téměř denně.