Kde si půjčit?

Všichni víme, že auta se půjčují v půjčovně aut, knihy v knihovně, šaty pro slavnostní příležitosti v půjčovnách takových šatů a podobně. Jenže kde se půjčují třeba peníze?
„V bankách,“ odvětíte nejspíše automaticky. Protože jste z minulosti naučeni to tak říkat a tato tradice v našich myslích doposud přetrvává. Jenže ač můžete mít pravdu, také se můžete třeba i šeredně mýlit.
Protože banky sice peníze půjčují, ale také nepůjčují. Záleží na té které konkrétní situaci.
chlap bez peněz
Pokud má člověk dostatečně vysoký příjem, dostatečně velké úspory a jiné jmění, pokud má někoho, kdo by mu byl ochoten případně pomoci s ručením, a naopak není k nalezení v registrech dlužníků, nejspíše se nemýlíte a banky mu peníze opravdu půjčí.
Jenže je tu zároveň i celá řada lidí, kteří – mají-li rozum – do banky ani nejdou, dobře věda, že se tam se zlou potážou. Že i kdyby se rozkrájeli, banka jim nepůjčí. Protože mají hluboko do kapsy, možná někdy v minulosti nespláceli zase až tak zodpovědně, zkrátka nejsou dost dobří. A v těchto případech nezní odpověď na otázku, kde se půjčují peníze, banka.
Ovšem kde že se tedy peníze půjčují, pokud ne v bance?
Jste-li realisté, odpovíte daleko spíše, že u nějaké té nebankovní finanční společnosti. Protože ta se nejednou ochotně ujme i lidí, nad nimiž banky zlomily pomyslnou hůl, ta půjčí nejednou i těm, kdo penězi vskutku neoplývají, kdo mají hluboko do kapsy a pokud už se někde nesmazatelně zapsali, pak jedině v registru dlužníků.
Nemáte-li právě čistý štít, . Tam, kde vás neodmítnou. Pochopitelně pokud splníte podmínky, jež ale nejsou v nebankovním sektoru nikterak drakonické.
Vezměte si třeba takovou nebankovní americkou hypotéku.
Vezměte si ji pomyslně a pochopitelně klidně i v nepřeneseném smyslu toho slova. Protože to není vůbec nic složitého.
Chcete-li si přijít k penězům touto cestou, nemusíte se vůbec obávat, že byste museli složitě prokazovat, kolik si vyděláváte, kolik toho kde splácíte, kolik komu dlužíte a z čeho žijete, netřeba se obávat ani přílišné přísnosti, co se nahlížení do registru dlužníků týká.
Tady získáte peníze rychle, pohodlně a bez doprošování se. Tady vám vyjdou maximálně vstříc, tady půjde všechno jako po drátkách nebo jako po másle.
předání peněz
Stačí jenom zastavit vlastní nemovitost nebo požádat někoho, kdo by ve váš prospěch zastavil tu svou, vyplnit žádost, zvolit, kolik peněz potřebujete, a už je to na nejlepší cestě.
Takže až se vás někdo zeptá, kde se půjčují peníze, už byste měli vědět, jak zní správná odpověď. „Banka“ to není.