Finanční nezodpovědnost

Číst si o finanční nezodpovědnosti, to jistě není nic, co by zrovna každý chtěl vnímat. I když to není žádné populární téma, neškodí se nad ním zamyslet. Dnes má totiž hodně lidí pocit, že jim na nic nezbývají peníze. Jsou přesvědčeni, že majínízký plat a že by si rozhodně zasloužili, aby byli v práci lépe ohodnoceni. Když se však na jejich život podívá někdo nestranný, vidí, že si nežijí nijak špatně. Někdy si však spoustu věcí pořizují jen díky půjčkám. A nebo se vyčerpávají a ke svému hlavnímu zaměstnání si přibírají další pracovní úvazky, často na úkor rodiny i svého zdraví.
dívka s penězi 
Způsob života si volí každý sám
Když se podíváme blíže na příjmy rodin s dětmi, s překvapením zjistíme, že některým lidem k zajištění slušného života stačí měsíční příjem, s kterým by jiní nevystačili ani pár dní. Bývá to proto, že žijí jiným způsobem a možná uznávají i jiné hodnoty. Svoje děti učí už odmalička vážit si věcí a společných zážitků. Být „in“ neznamená mít všechno, co přináší módní vlny. Znamená to předevšímbýt sví a hlavně v pohodě.
 auto za peněženkou
Skutečně potřebujeme všechno?
Finance nám mnohdy nestačí, protože chceme sobě a především našim dětem pořídit vše, co mají ostatní. Chceme si užívat života a poskytnout potomkům to nejlepší. To je pochopitelné, ale když se nad tím upřímně zamyslíme:
·         nakupujeme takové množství věcí, které skutečně potřebujeme?
·         jedeme na drahou dovolenou jen proto, že si ji doopravdy sami přejeme?
nákup kabelky

Samozřejmě, že každý si chce koupit něco, co sice nutně nepotřebuje, ale přinese mu to radost. Ale jistě by to mělo být v rozumné míře a nikoliv stále – jen pro dobrý pocit, že splyneme s ostatními. A tak často kupujeme boty, které jsou nám nepohodlné, nosíme střihy a barvy šatů, které nám moc nesluší, ale právě se nosí. Jezdíme na dovolené k moři, i když bychom si radši zatábořili u rybníka, jenže – jak bychom vypadali před známými, že?