Co lidé vyhledávali nejčastěji na Google v roce 2017?


Nejvyhledávanějším pojmem vůbec byl v roce 2017 hurikán Irma.  První dvě příčky v kategorii vyhledávání spotřebitelských technologií zaujaly iPhone 8 a iPhone X a zároveň se umístily na druhém a třetím místě, co se celkového vyhledávání na Google v roce 2017 týče. Třetí, čtvrté a páté místo v  kategorii technologie patří pojmům The Nintendoo Swich, Samsung Galaxy S8 a Xbox One X. Nejvíce vyhledávaných člověkem byl v minulém roce Matt Lauer v souvislosti s jeho obviněním za sexuální obtěžování. Hned za ním se umístil Kevin Spacey, který se stal bodem zájmu díky stejnému důvodu jako Lauer. Nejčastěji vyhledávaným seriálem se stal Stranger Things a hned za ním 13 Reasons Why. První příčku v kategorii hudba obsadil hit Despacito. Na druhém místě se umístil chytlavý song od Eda Sheerena Shape of You. A třetí místo patří písni Perfect.
macbook na stole
Celosvětové zprávy
V roce 2017 nebylo o události velkého měřítka nouze. Nejvíce vyhledávaným termínem v této kategorii byl již zmiňovaný hurikán Irma. Na druhém místě se umístil bitcoin, zatímco na třetí příčce žebříčku je střelba v Las Vegas. Čtvrté místo náleží státu Severní Korea a páté místo zaujímá zatmění Slunce.
Česká republika
Nejvyhledávanějším pojmem u nás byly volby. Na druhém místě se umístilo MS v hokeji, na třetím to byla účtenková loterie a čtvrtou příčku obsadil Lidl eshop.
bitcoin na dlani

Co bylo překvapením?

 
·         Pojem „bitcoin“ byl do Google vyhledávače během roku 2017 zadán nespočetněkrát. Mnohá média hovoří o bitcoinu jako další univerzální měně a mnozí v něm vidí rychlou cestu ke zbohatnutí pomocí investic.  Bitcoin je samostatná měna, jejíž hodnota závisí pouze na nabídce a poptávce.
·         Dalším překvapením bylo vysoké vyhledávání Nintendo Swich, protože jak by si jeden mohl milně myslet, podobné herní konzole působí poněkud zastarale.