Werichova vila na Kampě znovu ožila

Vila pochází z počátku 17. století a původně sloužila jako koželužna. Od roku 1918 je v majetku města. Od povodní v roce 2002 zela Werichova vila prázdnotou. Do té doby byla využívána pro bydlení, při povodních však voda vystopila až do prvního patra a stala se neobyvatelnou. Po základní rekonstrukci pak majitel Městká část Prahy 1 hledal další využití. V roce 2015 vyhrála veřejnou otevřenou soutěž na pronájem vily Nadace Jana a Medy Mládkových, která zřizuje také nedaleké Museum Kampa. Paní Meda Mládková, která je zakladatelkou Nadace,  má kromě lásky k české kultuře také blízký osobní vztah k Jiřímu Voskovcovi. Během jeho pobytu v Americe se s ním přátelsky scházela.
zamračený mim
Paní Medě se tak splnil jeden ze snů a podařilo se jí pronájem vily získat, a to právě za účelem jejího znovuoživení. Tak jako dříve vilu obývaly známé kulturní osobnosti (např. Josef Dobrovský, Zdeněk Wirth, Jan Werich, Jiří Voskovec, Vladimír Holan…), i nyní si paní Meda Mládková vysnila vilu plnou kulturního života. 
Kromě stálé expozice s interaktivními prvky věnované primárně Voskovci a Werichovi a jejich Osvobozenému divadlu či Vladimíru Holanovi, je ale vila také kulturním centrem. Je připravován bohatý program plnýkoncertů, divadelních představení, promítání, wrkshopů, debat či akcí pro školy a rodiny s dětmi.
růže v knize
Místnosti ve vile jsou členěny do několika tematických okruhů jako je divadelní šatna, výstava kostýmů ze slavných filmů, Werichova pracovna a místnost zaměřená na pohádky z knihy Fimfárum. Stálá expozice je vytvořena z předmětů, které jsou zapůjčeny z různých soukromých sbírek. Podle slov představitelů Nadace ve vile nic původního po Werichovi nezůstalo. Expozice se také stále rozšiřuje a v září se chystá i její obohacení o další interaktivní prvky zajištěné technologiemi, které dosud žádné české muzeum nevyužívá.