Vybavte i malou předsíň efektivně a stylově! Co by tam nemělo chybět?

Když vejdeme do bytu, ocitneme se v chodbě. Chodba a předsíň jsou takovou bránou do každé domácnosti a tak hodně záleží na tom, jak to tam vypadá.

Vybavte i malou předsíň efektivně a stylově! Co by tam nemělo chybět?

Když vstoupíme do bytu, okamžitě se ocitáme v předsíni a chodbou vstupujeme dále do bytu. Tyto prostory jsou často velmi úzké, je v nich málo místa a přesto tam je zapotřebí mít hned několik důležitých prvků. Na tom, jak naše předsíň vypadá, hodně záleží, i podle jejího stavu si totiž o nás může návštěva udělat snadno obrázek. Proto bychom ji měli zařídit vkusně, stylově a hlavně efektivně. Co v ní nesmí určitě chybět?

pexels-photo-3119911

Na co nezapomenout

I v těch nejmenších bytech je nějaký prostor pro vstup do bytu. Předsíň slouží zejména k odkládání věcí, nesmí v ní tedy chybět botník, věšák na bundy a popřípadě místečko na odkládání klíčů, kabelek a podobně. Do větších předsíní se snadno vejde i praktický stolek nebo židle na posazení při obouvání, v malých bytech jsme ale rádi, že do předsíně nebo chodby Bydesign.cz vměstnáme alespoň malý botník a nějaký ten věšák na bundy. I v malé předsíni ale může být všechno, stačí to jen šikovně vymyslet.

Nejhorší co může být, je, když je předsíň či chodba v bytě přecpaná věcmi, nábytkem a na zemi se všude okolo válí boty. Pak o všechno snadno zakopáváme, roznášíme si nepořádek po bytě a nehledě na to, že to vypadá špatně i před návštěvou, v bytě pak takřka nelze udržet pořádek. Pokud je totiž předsíň chaotická, odrazí se to na celé domácnosti, ta bude vypadat neorganizovaně a neuklizeně. Na prvním dojmu opravdu záleží.

pexels-photo-6585625

Jak to zařídit

Je vždy lepší vybírat celé předsíňové stěny, ty obvykle mají dole botník a nahoře disponují dostatečným množstvím věšáků na pověšení bund a kabátů. Vyrábějí se i předsíňové stěny do malých chodeb, rozměrů se proto nebojte, jen všechno dobře dvakrát přeměřte nebo si nechte stěnu vyrobit na zakázku. Vždy je lepší mít botník zavírací, působí to lépe, uklizeno máte za chvilku, jen co botník zavřete. Háčky na pověšení můžete snadno dokoupit a dát je klidně i na dveře, aby bylo více možností, kam svršky odložit. Všechno by ale mělo mít své místo. Nábytek by měl být úzký a vždy by mělo zbýt místo na snadné procházení chodbou.

V malých předsíních uložíme často jen sezónní věci a obuv, což může být výhoda. Alespoň se vám nestane, že budete doma skladovat nepoužitelné věci. Všechno budete muset pravidelně třídit.