Tentokrát to opravdu vyjde…

Tento scénář je tak typický a věřte tomu, že se s ním potýkají stovky či tisíce žen, které touží po krásném štíhlém těle, ale stále se jim nedaří. Jak to udělat tak, aby to tentokrát opravdu vyšlo? Řiďte se našimi následujícími radami a uvidíte, že to tentokrát bude opravdu snazší.
zbavení se tuku
1) Stanovte si reálný cíl. Zamyslete se jednak nad tím, co jste doposud dělali špatně, a proč jste přibírali. Následně si stanovte reálný cíl, o kolik byste chtěli být lehčí a za jak dlouho. Poté si rozpočítejte, kolik kilogramů týdně potřebujete shodit, abyste svého cíle dosáhli. V následujících týdnech pak budete sledovat, jak se k vysněnému výsledku postupně přibližujete.
2) Sepište si, proč chcete zhubnout. Tato fáze je velice důležitá. Je potřeba, abyste jasně věděli, proč chcete zhubnout. Co získáte tím, že zhubnete? Budete krásnější, budete mít vyšší sebevědomí, budete si moct koupit lepší oblečení, nebudete se stydět v plavkách…? Každý má jiné důvody, proč chce zhubnout.
3) Vytvořte si motivační poster. Ať už si jej dáte do diáře nebo na lednici, mějte jej pořád u sebe. Jakmile vám nebude zrovna nejlépe a budete mít chuť hřešit, okamžitě se na něj podívejte a vraťte se zpátky do rovnováhy. Na poster napište váš cíl, napište si důvody, proč chcete zhubnout, nalepte si fotky, jak chcete vypadat, nalepte však také fotky, které jsou pro vás odstrašujícím případem. Tento poster vám v odhodlání zaručeně pomůže.
dietka
4) Žádné diety… diety, kdy vynecháte ty nebo ty potraviny jsou naprosto k ničemu a vašemu tělu nijak neprospívají. Jde spíše o to, že vašemu tělu naopak škodí. Vykašlete se proto na všechny diety, kterých je neskutečné množství a začnete jíst podle jednoduchých pravidel:
· Jezte zdravě! Znamená to zařadit do jídelníčku spoustu zeleniny a ovoce, zařadit dostatečné množství luštěnin a vlákniny, bílé pečivo nahradit žitným pečivem, vařit lehká a jednoduchá jídla, omezit zahušťování moukou a používání smetany… Opravdu nejde o nic složitého. Vařte moderně, svěže a jednoduše.
kaše a borůvky
· Jezte menší porce častěji denně! Většina žen se potýká s problémem celodenní hladovky a následného vyjedení lednice. Tomu musíte zamezit. Nachystejte si proto jídlo do krabiček den dopředu, následující den pouze vytahujte krabičky a hlavně jezte! V žádném případě vám hladovění neprospěje.