Kde si půjčit peníze?

Není to samozřejmě příjemné konstatování, ale je to prostě fakt. I kdyby se lidé snažili sebevíc, nejednou se může stát, že se dostanou do finanční tísně. Tedy že si nevydělají tolik, aby zvládli zaplatit za všechno, za co je platit potřeba. Než se nejeden z nás naděje, vydělané peníze se mu rozkutálejí, a z případných úspor také nelze donekonečna financovat takto vznikající deficit, protože ani naspořené peníze nejsou takové, aby vystačily navěky.

A tak se člověku často stane, že už možná ani neví, co si počít. Potřebuje peníze na alespoň ty nejnutnější výdaje, ale třeba ani na naprosté minimum toho nejnutnějšího nemá. A potřeboval by si tedy vydělat další, což ale obvykle ze dne na den nejde.

dva centy

A co teď s tím? Neutrácet, dokud se zase nějaké peníze nezískají, a riskovat jak strádání, tak třeba i sankce za nezaplacení toho, co mělo být uhrazeno? To není samozřejmě zrovna šťastné řešení, k tomu by dojít nemělo. Jenže má takový člověk v nesnázích vůbec na výběr?

Vlastně má. Nevydělá-li si dost a nemůže si pomoci využitím svých úspor, může si přece také půjčit. Nic mu v tom nebrání.

dolary americké

I když totiž vlastně brání. A to poměrně častá neochota bank vyhovět žadatelům, kteří nejsou takzvaně bonitní. Když má člověk nízké příjmy, když nejsou jeho registry dlužníků dokonalé, má exekutory v patách a podobně, zařadí banky obvykle pomyslnou zpátečku a někomu takovému raději peníze nesvěří, aby o ně nepřišly.

A když se tedy člověk nedočká pomoc v bance? Pak může být vlastně vděčný za to, že existuje i nebankovní hypotéka Hypotéky bez registru. Protože ta je jistotou. Aspoň tedy pro lidi, kteří mohou nabídnout jako záruku splacení půjčených peněz a úroků nějakou tu nemovitost. Taková záruka totiž zbavuje potřeby klást důraz na výši žadatelových příjmů i na dokonalost jeho registrů dlužníků. A proto se tu jednoduše požádá, a záhy už má člověk peníze, které potřebuje. A to i když jich potřebuje hodně a na dlouhou dobu.