Dřevěný?


Dřevěný plot plní kromě své užitné funkce také funkci dekorační. Působí přírodním dojmem a proto je často používán k ohraničení pozemku, zahrady i stavby. Nejen, že ztíží přístup na soukromý pozemek, ale zároveň chrání před nežádoucími pohledy zvenčí.  Na jeho realizaci je potřeba použít kvalitní materiál, který dobře snáší působení povětrnostních vlivů, prachu, hmyzu a dalších nepříznivých faktorů. Dřevěné plotové dílce se nejčastěji vyrábí ze smrku, borovice a modřínu. Ve výjimečných případech i z buku. Při jednoduché údržbě poslouží dřevěný plot i celá desetiletí. Finančně patří dřevěný dřevěný plot k dražšímu řešení ohraničení pozemku.
barevný plot


Betonový?


Betonový plot je pro svou jednoduchou montáž a odolností proti nepřízním počasí vhodným oplocením stavební parcely i domu. Nové technologie jeho výroby zaručují, že betonový plot vydrží po mnoho let takřka bez údržby. Odolává rozmarům přírody, nevadí mu ani mrazivá zima ani silný sluneční žár. Betonový plot je možno si nechat pravit podle vlastního vkusu. Na trhu je mnoho fasádních barev, jimiž lze plot nejen zkrášlit, ale i sladit s barvou nového domu. Novinkou jsou ploty oboustranné, kdy dekor je i na jeho vnitřní straně. Betonový plot rovněž může posloužit k odhlučnění domu i zahrady, pokud je pozemek vedle rušné silnice. Moderní betonové ploty jsou montovány z malých kusů, které je možné kdykoliv rozebrat. Pro svoji cenovou dostupnost jsou tyto ploty v posledních letech častým řešením ohraničení pozemku.
bambusový plot


Nebo živý?


Živý plot je nejpřirozenějším a zcela původním ohraničením pozemku. Brání průniku z okolí a vytváří pohledovou clonu, čímž chrání soukromí. Originální živý plot k vašemu domu nabízí bambus. Dorůstá do výšky osmi metrů a pro jeho rychlý růst je vyhledávanou rostlinou. Navíc se přebytečné výhonky mohou stát kulinářskou lahůdkou, neboť se jedná o jedlý druh. Při volbě rostlin, ze kterých chceme živý plot vypěstovat, hraje důležitou roli složení půdy a podnební podmínky. Aby se živý plot stále zelenal a tvořil estetické ohraničení pozemku.