Slavnosti Ostravaru rozzářily opět Ostravu!

Již 17. ročník úchvatných Slavností Ostravaru se konal během dvou dnů v červnu a to konkrétně 23. a 24. 06. 2017. Tato nadupaná dvoudenní festivalová akce přivítala nespočet fanoušků Pivovaru Ostravar, který slavil v letošním roce 120 let od jeho založení. Návštěvníci, kteří si dopředu rezervovali exkurzi pivovarem, měli možnost rozšířit své obzory a poznat výrobu kvalitního českého piva. Navíc byly účastníkům exkurze zpřístupněny místa, na které se v minulých ročnících nemohli podívat.
ohňostroj na slavnostech
Nejenže mohli obdivovat varny a sklad piva, ale také se podívali na proces kvašení piva a navštívili výrobní linku, která je poslední fází výrobního procesu. Zde se naplňují skleněné láhve pivem, dávají se na ně etikety a kontroluje se jejich jakost. Při poslední zastávce exkurze si každý účastník načepoval 300 ml nefiltrované 11 a společně s osazenstvem odešel slavit příchod léta s ojedinělou hudbou zpříjemňující všudypřítomnou výheň. Jako věrného společníka si lidé vybrali kvalitní, 20 korunové pivo Ostravar, které jim uhasilo žízeň.  Slavit se začalo už v pátek, kdy venkovní prostory okolo Pivovaru Ostravar navštívily hvězdné kapely jako The Paranoid, Horkýže Slíže, Tři Sestry, Legendy se vrací či Zakázaný ovoce.
Všichni si užívali pohodovou atmosféru a nasávali energii nejen díky fantastické hudbě, ale také i pivu, sladovým limonádám, opékaným klobáskám, bramborákům, ale i sladkým trhancům. Skupinky přátel, rodiny s dětmi, páry, ti všichni chtěli zvěčnit své nadšené obličeje v již tradičním foto koutku. Každý tedy odcházel domů i s malou památkou na skvěle prožitý den.
lidé na lightshow
V sobotu patřil mezi největší lákadla festivalu proslulý Richard Krajčo. Ten své fanoušky doslova šokoval, když se místo na pódiu objevil v jedoucím, otevřeném kamionu u záchodků Toi Toi. Někteří jeho nápad neocenili, jelikož si tvrdě vybojovali přední místa u pódia, na kterém měl původně vystupovat. Jenže ti ostatní, dříve zoufalci přející si, aby i přes ten dav uviděli alespoň část té hvězdné postavy z masa a kostí, dostali od Richarda příjemný dárek. Koncert byl totiž slyšet úplně všude a velká část fanoušků mohla vystoupení detailně pozorovat. Hlavně mladí lidé si vychutnali hudební výstup Lipa a Shoshin či Jakuba Ondry. Ze strany organizátorů došlo ke zmatečné situaci, kdy se změnil časový harmonogram jednotlivých výstupů a nikdo tedy netušil, kdo bude hrát na jakém pódiu a kde. I přes tuto organizační nedokonalost si v parném odpoledni návštěvníci užili koncert talentované chlapecké skupiny Light & Love či oblíbeného Michala Hrůzy.
noční focení
Posledním bodem programu bylo vystoupení skupiny Čechomor. Všichni jejich příznivci zaplesali a předvedli pořádný taneční nářez. 17. ročník jako obvykle zakončil dech beroucí ohňostroj, který všem připomněl, že je důležité si život užívat.