Montáž betonového plotu bývá součástí nabídky těchto výrobků

Jak proměnit betonový plot v estetický zahradní prvek

Dřevo a dřeviny – původně se betonové ploty stavěly celistvé, odshora dolů poskládané z tenkých prefabrikovaných desek. Tím se sice zajistí na pozemku požadované soukromí, ale ne každé řešení je esteticky přijatelné. Hodí se kupříkladu pro ohraničení průmyslových komplexů a zón, ale do prostředí zahrady rodinného domu je vhodnější citlivější řešení. Tím může být sestava desek, tvořících základní podezdívku (sokl), na kterou se osazují dřevěné prvky. Většinou široké latě pokládané přes sebe (přes horní hranu spodní latě), anebo v podobě klasiky svislých plotovek se zaoblenou horní hranou.

pnoucí rostliny na plotě

Výběru barev věnujte mimořádnou pozornost – kliknout v e-shopu na první betonovou desku, co vám přijde pod ruku, dokáže každý, ovšem zvažte reálnou situaci, kdy budete mít před očima okraj vašeho pozemku několik let, a s největší pravděpodobností i několik desítek let. Hranici parcely budete vnímat vědomě i podvědomě, a pokud nebude ladit s vašimi představami, nebudete mít z celé stavby dobrý pocit, a to i přesto, že stavební firma odvede práci precizně a zodpovědně. Věnujte tomuto kroku několik hodin či dní, prolistujte katalogy, nabídky, hotové realizace, inspirujte se, poraďte se s designérem, či architektem. Možností je mnoho a uznáváme, že vybrat tu správnou, není snadné. Čas věnovaný přípravné fázi se vám však v budoucnu vrátí.

květiny na zdi

Betonové ploty montáž – jednou z vyzdvihovaných vlastností tohoto řešení oplocení je dlouhá životnost, minimální nároky na údržbu, a také rychlá instalace a montáž. Zdatný kutil to s několika pomocníky může zvládnout svépomocí, ovšem existuje i možnost využít komplexní výstavby na klíč. Tu se vyplatí zvážit hlavně tehdy, jde-li o špatně přístupný terén, např. ve svahu, problematické vyměřování, či zajišťování výkopových prací pro jednotlivé kotevní sloupky, a dále tu hraje svou roli i hmotnost desek, z nichž každá váží více než 70 kg.